Standard plemene

        Jaký je pinč

        Riana

        Gronn

        Dorra

        Don

        Náš odchov

        Společná fotogalerie 

        O nás

        Nabídka štěňátek  

        Kontakt

        Kniha návštěv

        Naše další zvířata

        Seznam  chov. stanic

        Seznam krycích psů

        Odkazy

        ZPĚT
Naše chovatelská stanice


         
      Na konci roku 1999 jsme se rozhodli, že si do bytu pořídíme pejska.Velké plemena jako dobrman a ridgeback jsme nakonec zamítli kvůli jejich velikosti a v lednu 2000 k nám přibyl nový člen domácnosti. Nebyl to však plánovaný pejsek černý s pálením, ale červená fenka Riana.

    Přestože jsme chtěli psa pouze na hlídání a žádné výstavy neplánovali, přece jen nás časem zvědavost přinutila a vyzkoušeli jsme první výstavu. Výsledek byl výborný, tak jsme výstavu zkusili znovu a znovu…
Získali jsme titul Český šampión, Interšampión a Klubový šampión (titul jenž 3 roky žádný pinč nezískal ! ).

     Byli jsme pyšní a začali jsme plánovat naše první štěňátka. Nastal nám docela velký problém s kterým jsme nepočítali, neboť sehnat psa, který by odpovídal našim požadavkům bylo velmi těžké, téměř nemožné, navíc většina pinčů byla příbuzná.

   Proto jsme se rozhodli importovat si v březnu roku 2004 pejska černého s pálením z Finska (štěně po světovém a evropském vítězi).

    Na rozdíl od našeho klubu se ve světě běžně povoluje krýt s jedinci bez zubů. I náš miloučký Dick měl tuto vadu - neměl všechny zuby. Vrátil se zpět do Finska, kde ho měli možnost uchovnit a dopřát mu potomky. Zde by o tuto možnost přišel….

Dick nyní žije v rodině se svým otcem Rubensem a dalšími 2 dogami.

     Stal se z něj pracovně velmi úspěšný pes a výborný záchranář. Přestože u nás strávil pouze rok, vzpomínky nám nikdo nevymaže a my mu věnovali místo v naší fotogalerii.

      Naději na kvalitního psa ze zahraničí jsme neztratili a po přestěhování z paneláku do rodinného domku,  jsme to zkusili podruhé.

      Z Finska k nám v roce 2006 přicestoval Gronn. Byla pro nás pocta, když nám chovatelka Gronna, a zároveň světová rozhodčí pinčů, nabídla vložit do Gronnového jména část naší chovatelské stanice.

     Riana ho přijala s láskou jako své vlastní štěňátko. Gronn už ji dávno přerostl, a stal se z něj Pan Pes.

    Těšíme se, že v roce 2007 spolu Riana a Gronn budou mít krásná a báječná štěňátka a ty budou dělat radost báječným páníkům .

Nejsme zastánci odchovu štěňat v kotcích, ani bezmyšlenkového množení psů.

     Naše štěňátka máme doma a za příznivého počasí je dáváme odpoledne na zahrádku, aby měla možnost seznámit se i s venkovním prostředím a zvuky.

    Vzhledem k tomu, že naše štěňata jsou odchovaná ve výborných podmínkách, nečiní nám problém od ukončeného 4 týdne přijímat návštěvy, které mají zájem se s psími miminky pomazlit. Noví zájemci se můžou bez problému přijet kdykoliv podívat na to, jak a kde jejich budoucí mazlíčci vyrůstají a žijí.

      Samozřejmě chápeme, že ne každý má tu možnost přijet se na své štěňátko podívat, v tom případě jsme většinou v kontaktu přes email a posíláme fotky, jak štěňátka rostou.

     Štěňátka jsou v kontaktu s dospělými, s našimi i cizimi dětmi, pejsky i kočičkou. Všechna zvířátka jsou řádně očkovaná, odčervená a krmena kvalitní stravou.……..Snažíme se chovat psy tak, jak bychom si přáli my, aby někdo choval nás, s láskou, péčí, v čistém prostředí a variabilním stravou…….
© 2006 HARMONYSTAR, design BOPE
Optimalizováno pro IE 5.0 a vyšší, 1024x768 a větší.